“Każdego dnia”

Książka Davida Levithana pt.”Każdego dnia” opowiada historię szesnastoletniego A. Nie jest to jednak żaden kolejny romans, a A to nie jest chłopak jakiego możemy na co dzień spotkać na ulicy. Od kąd pamięta, co dzień budzi się w innym ciele, nie ważne jakiej płci, ale zawsze swojego rówieśnika. Ma ustalone zasady- nie mieszać niczego w życiu swojego gospodarza.
Jednak kto nie łamie zasad, gdy jest zakochany? Wszystko się zmienia gdy pewnego dnia A budzi się w ciele Justina i poznaję jego dziewczynę, Rhiannon. Od tamtej pory nic się dla niego nie liczy, tylko ona.
Nie będę zdradzać dalszych losów bo zrezygnowalibyście z czytania, a jest na prawdę warto!
Levithanowi udało się w tych 256 stronach odkryć odpowiedz na męczące pytanie: Czy kocha się nie za wygląd, ale za wnętrze człowieka? Na pozór każdy może odpowiedzieć, że odpowiedz jest dziecinnie prosta, ale jak wy zachowalibyście się w sytuacji, kiedy osoba mówi wam, że codziennie zmienia ciało i ciebie kocha?
David na prawdę dobrze się spisał i moim zdaniem wykorzystał potencjał tego utworu, a przy okazji zmusił mnie do płaczu z powodu książki!
Serdecznie polecam nie tylko miłośnikom historii miłosnych; D

 

źródło obrazka: lubimyczytac.pl
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s